• امروز جمعه, 15 فروردين 1399 - Fri 04 03 2020
 • شورای اسلامی روستای باغ آسیا

  سامانه مدیریت جامع کتابخانه‌های کشور در گناباد فعال شد

   

  رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گناباد گفت: سامانه مدیریت جامع کتابخانه‌های عمومی کشور در همه کتابخانه‌های گناباد فعال شد.احمد مظلوم ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اتصال سه کتابخانه عمومی حاج عبدالهی نوقاب و امامزاده سلطان محمد عابد(ع) و همچنین کتابخانه روستایی شهدای زیبد همه کتابخانه‌های عمومی شهرستان به این سامانه متصل شده‌اند.

  وی خاطرنشان کرد: ایجاد زیرساخت‌های لازم و راه اندازی سامانه در این سه باب کتابخانه با صرف هزینه‌ای افزون بر ۳۵میلیون ریال صورت گرفته است.

  مظلوم بیان داشت: نرم افزار جامع مدیریت کتابخانه‌ها به منظور پیاده سازی یک سیستم جامع تحت وب و یکپارچه توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طراحی و اجرا شده است.

  وی با اشاره به قابلیت‌های نرم افزار سامان تصریح کرد: این سامانه امکان امانت، عضویت و جستجو در منابع همه کتابخانه‌های موجود در شبکه را برای کاربران خود فراهم کرده و عضو با دسترسی به اینترنت به آسانی می تواند کتب مورد نیازش را در کتابخانه دلخواه خود در هر نقطه ای از کشور ردیابی کند.

  رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گناباد با بیان اینکه هم اکنون ۶۹۴۳نفر عضو کتابخانه‌های عمومی این شهرستان هستند افزود: در حال حاضر ۱۰باب کتابخانه عمومی در شهرستان گناباد در حال فعالیت است که از این تعداد ۷باب شهری و ۳باب روستایی هستند.

  وی با تاکید بر لزوم جذابیت و زیباسازی بخش‌های کودک کتابخانه‌های عمومی گفت: یکی از عواملی که می تواند به جذب اعضای خردسال کمک کند و ارتباط مستمر آنها را با کتاب و مطالعه برقرار سازد، وجود بخش کودک جذاب و منابع مفید و قابل استفاده برای کودکان و نوجوانان در کتابخانه‌ها است.

  مظلوم ادامه داد: در همین راستا تاکنون ۹بخش کودک در کتابخانه عمومی شهرستان ایجاد شده و سعی کرده‌ایم جذابیت و کیفیت این بخش‌ها را در اولویت کاری خود قرار دهیم.


  ارسال نظر

  کد امنیتی
  بارگزاری مجدد