• امروز شنبه, 05 بهمن 1398 - Sat 01 25 2020
 • شورای اسلامی روستای باغ آسیا

  گفتگو با دکتر حسین دائمی به عنوان معلم نمونه گناباد

   معلم نمونه گنابادی گفت: مهمترین مشکلی که معلمین دارند تبعیضی است که بین کارکنان دولت وجود دارد و برخی اوقات این برخوردهای تبعیض آمیز سبب کم انگیزه شدن معلمین می شود.

   حسین دائمی، یکی از معلمین نمونه گنابادی در سال ۱۳۹۵ در گفتگو با خبرنگار ندای گناباد گفت: هرگز انسان از شغل انبیاء خسته نمی شود اما گاهی بعضی از برخوردهای تبعیض آمیز دولتمردان، معلمین را کم انگیزه می کند و به همین خاطر هر وقت دانش آموزی از من سوال می کند که شغل معلمی را انتخاب نمایند یا نه، بنده در جواب می گویم اگر عاشق معلمی هستی این شغل را برگیزن و اگر برای شما مادیات مهم است هرگز به شما توصیه نمی کنم که معلم شوید چون شغل معلمی عاشق می خواهد.

  متن این گفتگو به شرح زیر است:

  – در ابتدا خودتان را معرفی نمایید.

  اینجانب حسین دائمی، مردادماه سال ۱۳۵۹ در روستای باغ آسیا به دنیا آمدم و در اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۵ پدر عزیزم به درجه رفیع شهادت نایل گشت. درسال ۱۳۷۹ در رشته زبان و ادبیات عربی در دانشگاه فردوسی پذیرفته شدم و در سال ۱۳۸۳ به استخدام آموزش و پرورش گناباد در آمدم و در حین تدریس به ادامه تحصیل پرداختم و شهریور ماه گذشته در رشته زبان و ادبیات عربی با رتبه ممتاز توانشتم دکتری خود را از دانشگاه فردوسی مشهد اخذ نمایم.

  – معیارهای یک معلم نمونه از دیدگاه شما؟

  نظم و انضباط، وقت شناسی، برنامه ریزی، تدریس خوب، تسلط علمی نسبت به موضوع تدریس، مطالعه مستمر و مداوم و ارتباط خوب و سازنده با دانش آموز معیاری معلم نمونه از منظر

  – در خود چه نقاط ضعفی را می بینید که باید مرتفع گردد؟

  به دلیل اینکه تاکنون به تحصیل مشغول بوده ام، مطالعاتم بیشتر در زمینه تخصصم بوده است و لذا باید سعی کنم در زمینه های مختلف علمی مطالعاتم را گسترش دهم.

  – شیرین ترین خاطره از دوران تحصیل خودتان؟

  لحظه لحظه ی معلمی خاطره است اما خاطره ای که هرگز فراموش نمی کنم این است که یک سال در دبیرستان دخترانه تدریس داشتم، قبل از اینکه به کلاس بروم از خانم مدیر اسامی دانش آموزان ضعیف از نظر درسی جویا شدم. پس از گذشت چند ماه از سال تحصیلی سه دانش آموز ضعیف که اسامی آنها توسط مدیر مدرسه به بنده اعلام شده بود همانند سایر دانش آموزان خوب درس می خواندند و خوب جواب می دادند تا انجا که مدیر مدرسه مراجعه نموده و در خصوص وضعیت درس عربی دانش آموزان در سال های گذشته جویا شدم و مشاهده نمودم این ۳ دانش آموز در سال گذشته در تابستان آن هم با نمره ضعیف درس عربی را گذرانده اند.

  لذا در خصوص این ۳ دانش آموز کنجکاو تر شدم و از آنها علت این موفقیت را جویا شدم و آنها علت را تدریس متفاوت، شخصیت دادن به آنان و توجه ویژه بنده را بیان نمودم و من بسیار خوشحال شدم که روش تدریس و مدیریت کلاس من سبب شده دانش آموزان به ظاهر ضعیف نیز به خوبی درس بخوانند.

  – بهترین هدیه ای که تاکنون در روز معلم گرفته اید، چه بوده است؟

  بهترین هدیه برای معلمان، پیشرفت تحصیلی، اجتماعی و اخلاقی دانش آموزان عزیز است. من تاکنون هدیه مادی از هیچ یک از دانش آموزانم دریافت ننموده ام اما وقتی مطلع می شود که دانش آموز عزیزی از دانش آموزانم پیشرفتی در کارش حاصل شده، بسیار خوشحال می شوم.

  – در کلاس های درس خود برای تدریس هرچه بهتر دروس از چه شیوه هایی استفاده می کنید؟

  تقریباً از همه روش های نوین تدریس استفاده می کنم و از دانش آموزان عزیزم در ارائه درس و حل تمرین و پرسش در کلاس کمک می گیرم و کلاس درس را با مشارکت دانش آموزان مدیریت نموده و سعی می کنم کلاس شادی داشته باشم.

  – یکی از وظایف آموزش و پرورش، پرورش در کنار آموزش می باشد. شما در این خصوص چه اقدامی انجام می دهید؟

  بنده عقیده دارم که بخش پرورش مهمتر از آموزش است لذا در کلاس گریزی به امور پرورشی و اخلاقی و اجتماعی می زنم و آیات و روایاتی که در متن درس و یا تمرینات است را برای دانش آموزان تشریح می کنم.

  – مهمترین مشکلات موجود معلمین در شرایط کنونی چیست؟

  بزرگترین مشکلی که معلمین دارند تبعیضی است که بین کارکنان دولت وجود دارد. معلمین گرامی از حقوق کم و مزایای ناچیز رنج نمی برند بلکه از تبعیض موجود بین کارکنان دولت بسیار آزرده خاطر می شوند چراکه وقتی معلمی دلسوز می توجه می شود که در یک اداره دولتی دیگر دریافتی و خدماتی که ارئه می شود چند برابر یک معلم است، ناراحت می شوند.

  – از اینکه شغل معلمی را انتخاب نموده اید، پشیمان نیستید؟

  هرگز انسان از شغل انبیاء خسته نمی شود اما گاهی بعضی از برخوردهای تبعیض آمیز دولتمردان، معلمین را کم انگیزه می کند و به همین خاطر هر وقت دانش آموزی از من سوال می کند که شغل معلمی را انتخاب نمایند یا نه، بنده در جواب می گویم اگر عاشق معلمی هستی این شغل را برگیزن و اگر برای شما مادیات مهم است هرگز به شما توصیه نمی کنم که معلم شوید چون شغل معلمی عاشق می خواهد.

  – حس شما از اینکه معلم نمونه شده اید؟

  هر انسانی از اینکه به موفقیتی دست یابد، خوشحال می شود و اینجانب نیز از این قاعده مستثنی نیستم اما احساس می کنم مسئولیتم سنگین تر می شود چون جامعه فرهنگی و دانش آموزی انتظار بالاتری از معلم نمونه دارند و باید از به بعد بیش از پیش تلاش نمایم.

  – در پایان نیز اگر سخنی دارید بفرمائید.

  از این فرصت استفاده می کنم و از زحمات معلمین گرامیم که سوختند تا بسازند تقدیر و تشکر می کنمو امیدوارم شاگردان خوبی برای این عزیزان بوده باشم.

  نظرات  

   
  دانش
  0 #14 دانش در تاریخ: جمعه 09 تیر 1396 ، ساعت 12:04 ب ظ
  سلام از زحمات همه معلمان دلسوز تقدیر میشود انشاالله شورا ی محترم از فرهنگیان روستا بیشتر کمک بگیردودر جلسات. شورافرهنگیان رو هم دعوت کنند واز فرهنگیان هم برای امور رو ستا نظر خواهی شود
   
   
  منصور
  0 #13 منصور در تاریخ: چهارشنب 19 خرداد 1395 ، ساعت 07:03 ب ظ
  ايشون علاوه بر گرفتاري و مشغلاتي كه دارند يكي از افرادي هستند كه واقعاً ما كمتر مراسمي در روستا داريم كه ايشون در اون حضور نداشته باشند مانند جلسات قرائت قرآن ، دعا و زيارت عاشور و ... هميشه حضور دارند كه حتي من شاهد بودم كه ايشون براي پدر خانم گراميشان در مسجد شهيد سالاري مجلس ترحيم داشتند اما چون همزمان در حسينيه مجلس هم از طرف خانواده هاي قاليبافان و آتيه ثاني برگزار مي شد ايشان اول به اين مجلس امدن و سپس در مراسمي كه باني اون هم خود حسين اقا بودند رفتند كه خوب خيلي جاي تشكر و سپاس از ايشون داره و مطلبي ديگر اينكه و از مدير محترم سايت هم به خاطر نشان دادن چهره هاي موفق روستا تلاش و كوشش مي كنند صميمانه تشكر مي كنم .
   
   
  منصور
  0 #12 منصور در تاریخ: چهارشنب 19 خرداد 1395 ، ساعت 07:03 ب ظ
  واقعاً تبريك مي گم به حسين اقا دائمي و خانواده محترم شهيد و فرهنگيشان و واقعاً ايشون حقشون بود كه يكي از بهترين معلم ها و حتي اساتيد دانشگاه شهرستان باشند وما در روستاي باغ آسيا به ايشون افتخار مي كند و افتخار خواهيم كرد چون رشته عربي خيلي رشته سخت و پيچيده اي هست و من مطمئنم كه ما در سطح روستا ديگر اصلاً مدرك دكتري عربي نخواهيم داشت و ايشان اولين و آخرين نفري هستند كه به اين مدرك دست پيدا كرده اند اون هم در يكي از بهترين دانشگاه هاي كشور يعني دانشگاه فردوسي مشهد براي ايشان آروزي موفقيت مي كنم و اميد وارم قدر اينگونه افراد را ما بيشتر بدانيم و قدردان زحماتشان باشيم
   
   
  دانش آموز
  +1 #11 دانش آموز در تاریخ: چهارشنب 29 ارديبهشت 1395 ، ساعت 09:02 ب ظ
  واقعا متا سفم آقای غلامی دل این معتکفین رو شکستید الان فهمیدم بیلند خیلی از باغ آسیا بهتره
   
   
  جاویدان
  +2 #10 جاویدان در تاریخ: سه شنبه 28 ارديبهشت 1395 ، ساعت 03:02 ب ظ
  به افتخار جوانانی که نه مثل یوزپلنگ؛
  بلکه مثل شیر...

  نه 90 دقیقه؛
  بلکه 8 سال.
  نه جلوی توپ فوتبال؛
  بلکه جلوی توپ و تانک.
  نه مقابل یک کشور؛
  بلکه مقابل 27 کشور
  دفاع و حمله کردند؛
  و یک میلیمتر از خاکمون رو به دشمن ندادند تا

  ایران و اسلام

  همیشه قهرمان باشه.

  شادی روح شهدا خصوصا شهید علی دایمی صلوات
  اللهم صل علی محمد و آل محمد
  وعجل فرجهم
   
   
  جاوید
  0 #9 جاوید در تاریخ: سه شنبه 28 ارديبهشت 1395 ، ساعت 03:02 ب ظ
  در سال اقتصاد مقاومتی حرف از مادی گرایی خوب نیست
  کارمندان هم حقوق خمبی دارن
  معلمها از آنها بیشتر
  اما امسال سال اقتصاد مقاومتی است
  هم در حرف هم در عمل
  خصوصا افراد تحصیلکرده
  نمونه
  ...
   
   
  ملکه
  0 #8 ملکه در تاریخ: سه شنبه 28 ارديبهشت 1395 ، ساعت 03:02 ب ظ
  آقای دکتر گفتن:
  از این فرصت استفاده می کنم و از زحمات معلمین گرامیم که سوختند تا بسازند تقدیر و تشکر می کنمو امیدوارم شاگردان خوبی برای این عزیزان بوده باشم.
  به ایشان هم باید گفت :
  حسین آقا:
  شما هم بسوزید و بسازید
  قانع باشید
  ...
   
   
  سجاد
  0 #7 سجاد در تاریخ: سه شنبه 28 ارديبهشت 1395 ، ساعت 03:02 ب ظ
  حقوق معلم ها که از کارمندا بیشتره در گناباد همه می دونند اما حرص
  نمی زاره
  قناعت هم خوب چیزیه؟
   
   
  رعنا
  0 #6 رعنا در تاریخ: یکشنبه 26 ارديبهشت 1395 ، ساعت 08:02 ب ظ
  حسین آقا گفتند:
  هرگز انسان از شغل انبیاء خسته نمی شود اما گاهی بعضی از برخوردهای تبعیض آمیز دولتمردان، معلمین را کم انگیزه می کند و به همین خاطر هر وقت دانش آموزی از من سوال می کند که شغل معلمی را انتخاب نمایند یا نه، بنده در جواب می گویم اگر عاشق معلمی هستی این شغل را برگیزن و اگر برای شما مادیات مهم است هرگز به شما توصیه نمی کنم که معلم شوید چون شغل معلمی عاشق می خواهد
  یعنی معلمی دیگه شغل انبیا نیست
   
   
  جوان
  0 #5 جوان در تاریخ: یکشنبه 26 ارديبهشت 1395 ، ساعت 08:02 ب ظ
  5ماه تعطیلی با حقوق
  نوش جان معلمان
  مقایسه معلم با کارمند باطل است
  کارمندان هم 5 ماه تعطیل باشند

  دیگر معلمی شغل انبیا نیست
   

  ارسال نظر

  کد امنیتی
  بارگزاری مجدد