• امروز چهارشنبه, 15 مرداد 1399 - Wed 08 05 2020
 • شورای اسلامی روستای باغ آسیا

  تکریم دکتر کاظم گلباف رییس دانشگاه پیام نور گناباد

  امام جمعه گناباد گفت: نبود گلباف در جایگاه ریاست دانشگاه پیام نور را خسارت می بینم و راضی به این هم نبودیم ولی چون مسوولین صلاح دیدند ما هم حرفی نداریم.

  به گزارش ندای گناباد،  طی مراسمی ظهر دیروز عجم به عنوان رییس دانشگاه پیام نور گناباد معارفه  و از کاظم گلباف رییس قبلی این دانشگاه تکریم شد.

  در این مراسم که جمعی از دانشگاهیان و مسوولین محلی و مدیران دانشگاه پیام نور خراسان رضوی حضور داشتند امام جمعه گناباد گفت: بالاترین خدمت در اسلام خدمت به مردم است و هرکسی در نظام جمهوری اسلامی مسوولیتی را می پذیرد باید قدر این فرصت را بداند و به مردم  خدمت کند.

  حجه الاسلام حسن صادقی اضافه کرد: دکتر گلباف در طول دوره مدیریت خود خدمات شایانی را انجام دادند تقریبا در زمان مدیریت ایشان فضاهای عمرانی  اموزشی دانشگاه پیام نور دو برابر شده است .

  وی ادامه داد: ایشان در مسایل فرهنگی نیز موفق بودند به طوریکه دانشگاه پیام نور به عنوان محور فرهنگی شهرستان شناخته می شود.

  وی اضافه کرد: نبود گلباف در جایگاه ریاست دانشگاه پیام نور را خسارت می بینم و راضی به این هم نبودیم ولی چون مسوولین صلاح دیدند ما هم حرفی نداریم.

  فرماندار گناباد نیز در این مراسم گفت: دانشگاههای گناباد یکی از افتخارات شهرستان بوده و هست.

  محمد علی نبی پور ادامه داد: دانشگاههای پیام نور برای تحققق عدالت اموزشی و رفع محدودیت های مکانی و زمانی در امر اموزش به  وجود امده اند.

  وی اضافه کرد: دانشگاه پیام نور گناباد در طول دوران مدیریت اقای گلباف در شهرستان نقش فرهنگی و علمی خود را به خوبی ایفا کرده است.

  نبی پور با تاکید بر این نکته که باید به  کیفیت اموزش توجه بیشتری شود گفت: در دولت تدبیر امید توسعه کمی متوقف شده است و بیشتر تاکید دولت بر کیفیت بخشی است.

  وی ادامه داد: باید این مورد در دانشگاه پیام نور گناباد نیز لحاظ شود و همچنین تنوع رشته ها نیز افزایش یابد و  به تحصیلات تکمیلی نیز بیشتر توجه شود.

  وی با بیان اینکه هم افزایی بین دانشگاههای گناباد بسیار خوب است گفت: از بعضی از فضاهای دانشگاه پیام نور گناباد دانشجویان مجمتع عالی در سال گذشته استفاده کردند.

  وی با خطاب قرار دادن رییس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی ادامه داد: چندین سال است که سالن ورزشی دانشگاه  پیام نور گناباد نیمه کاره است که  در جهت تکمیل آن باید اقدام شود.

  رییس سابق دانشگاه پیام نور گناباد نیز گفت: تمام سعی تلاشم این بود که در ارتقای کمی و کیفی دانشگاه پیام نور گناباد بکوشم.

  کاظم گلباف گفت: زمانی که به عنوان رییس دانشگاه پیام نورگناباد انتخاب شدم ۱۵ رشته کارشناسی در این دانشگاه دایر بود ولی هم اکنون ۳۵ رشته کارشناسی و ۵ رشته کارشناسی ارشد فعال می باشد.

  وی ادامه داد: در این مدت ۵ عضو هئیت علمی نیز به کادر دانشگاه اضافه شده است.

  وی گفت: در یکی از سایتها خواندم که گفته شده بود گلباف در زمینه جذب هیت علمی ناموفق بوده است که باید بگویم جذب هیئت علمی اخیرا به دست مراکز و واحد های دانشگاهی نیست و در تهران در این مورد تصمیم گرفته می شود و تا زمانی که اختیارات در این خصوص به دست رییس مرکز بوده موفق بودیم .

  وی اضافه کرد: در زمینه تجهیزات ازمایشگاهی و کارگاهی نیز دستاوردهای بسیار خوبی به دست امده است.

  گلباف ادامه داد: اگر بنده کاری انجام دادم همه وظیفه بوده است و اگر کوتاهی هم شده است از همه مردم و همکارانم پوزش می طلبم.

  وی ادامه داد: علاوه بر دانشگاه عضو شورای عمومی شهرستان و در چند تشکل دیگر مثل هیت مدیره مرکز نگهداری معلولین شهید کامیاب و همچنین انجمن حمایت از زندانیان زندان گناباد نیز فعالیت داشتم.

  رییس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی نیز گفت: در خراسان رضوی ۳۰ مرکز و واحد دانشگاه پیام نور وجود دارد که ۴۵ هزار دانشجو در این مراکز و واحدها مشغول به تحصیل هستند.

  وی اضافه کرد: دانشگاه پیام نور در مرحله کیفیت بخشی قرار دارد.

  وی گفت: این دانشگاه محتوا محور و دانشجو محور است و باید دانشجو برای گذراندن دو واحد درسی یک کتاب چندین صفحه ای را خوب مطالعه کند سیستم ازمون دانشگاه تستی و ازمون محور است و بر همین اساس است که سی درصد از پذیرفته شدگاه تحصیلات تکمیلی از یان دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

  وی گفت: دیدگاه های سیاسی در مدیریت دانشگاه دخالت ندارد.

  عجم رییس دانشگاه پیام نور گناباد نیز گفت: دانشگاهها باید از دانش محوری به سمت دانایی محوری حرکت کنند.

  وی ادامه داد: تقویت و رشد پژوهش باید در اولویت قرار گیرد و دانشگاه باید بتواند فارغ التحصیلی تربیت کند که بتواند در حل مشکلات جامعه موثر باشد.

  گزارش از صادق ایزدی

   

  نظرات  

   
  انتقاد
  0 #1 انتقاد در تاریخ: شنبه 22 آبان 1395 ، ساعت 12:08 ب ظ
  باسلام
  اخرش نفهمیدم این عجم کیه ؟؟؟؟؟؟
  آقای عجم
  خانوم عجم
  دکتر عجم
  مهندس عجم
  !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
   

  ارسال نظر

  کد امنیتی
  بارگزاری مجدد