• امروز پنج شنبه, 01 اسفند 1398 - Thu 02 20 2020
 • شورای اسلامی روستای باغ آسیا

  مقاله ها

  563 میلیون تومان مشارکت مردم باغ آسیا در اجرای طرح هادی

  15 مهرماه امسال برای اولین بار در تقویم کشور به عنوان "روز روستا" نامگذاری شده تا اهميت روستا و روستانشينان بيشتر مورد توجه قرار گيرد و به طور یقین با نامگذاری این روز توجه و دقت در حل معضلات و مشكلات روستاها بيشتر خواهد شد تا همگان اشراف كامل تري به توانمندي هاي این مناطق بیابند. مردم روستای باغ آسیا با برگزاری مراسمی در مسجد جامع روستا این روز را گرامی داشتند .

   

  در این مراسم ابتدا حجت الاسلام و المسلمین فاطمی امام جماعت مسجد جامع باغ آسیا به میهمانان خیرمقدم عرض نمود سپس عباس غلامیان رئیس شورای اسلامی روستای باغ آسیا ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان در گزارش مختصری به مردم گفت : در مدت یکسال گذشته از عمرچهارمین دوره ی شورای اسلامی ، دهیاری 51 واحد مسکونی و تجاری را در روستا از ده تا صد درصد تخریب نموده است و از این بابت 563 میلیون تومان به مردم خسارت وارد شده است وی در ادامه گفت از میزان خسارت وارده به مردم 385میلیون تومان خودیاری مردم بوده و مبلغ 155 میلیون تومان از محل درآمدهای دهیاری و کمکهای دولتی جبران خسارت شده است رئیس شورای اسلامی روستای باغ آسیا در ادامه افزود : به اتفاق همکاران شورا تا کنون در مدت یکسال گذشته 15 ماموریت به تهران و مشهد انجام داده ایم که موفقیت های زیادی را در پی داشته است غلامیان گفت در یکسال گذشته شورای اسلامی 43 جلسه رسمی داشته که به طور مرتب شب های سه شنبه هر هفته برگزار می گردد . آسفالت خیابان شهدا ، پیاده رو سازی 2000 متر از پیاده روهای معابر روستا، جدول گذاری خیابان شهدا و کشاورز ، اصلاح شبکه آب و برق و گاز و تلفن خیابان شهدا تنها بخشی از فعالیت های شورا در سال گذشته بوده است .

  در ادامه عباس غلامیان طرح های در دست اقدام شورا را در سال آینده عنوان کرد و گفت آسفالت خیابان کشاورز، اصلاح شبکه آب و برق و گاز و تلفن خیابان کشاورز و غدیر ، انتقال آب شرب از قنات زیرزمینی بعنوان شیر برداشت آب ، هدایت پساب روستا به انبار کهنه، تاسیس صندوق توسعه روستا و احداث شهرک اندیشه از برنامه های شورای اسلامی در سال آینده خواهد بود وی در پایان از همکاری خوب مردم روستای باغ آسیا در جهت بازگشایی معابر صمیمانه تقدیر و تشکر نمود.

  در ادامه ی مراسم مهندس خطیبی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد ضمن گرامیداشت روز روستا از فعالیت های گسترده شورای اسلامی تشکر نموده و گفت: طی سال گذشته 180 سند مالکیت برای خانه های روستایی در روستای باغ آسیا صادر شده است و این روند همچنان ادامه دارد. در پایان مراسم اسناد مالکیتی منازل هشت نفر از ساکنین روستا به صورت نمادین تحویل مالکین گردید.

   

  ارسال نظر

  کد امنیتی
  بارگزاری مجدد