• امروز شنبه, 21 تیر 1399 - Sat 07 11 2020
 • شورای اسلامی روستای باغ آسیا

  مقاله ها

  حاج سید محمود احمدی مسئول هیات عزاداران حسینی باغ آسیا شد

  در جلسه اعضای هیات مذهبی حسینی باغ آسیا که در محل حسینیه برگزار شد پس از بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه های محرم امسال و چگونگی انجام مراسمات مقرر شد مراسمات هیات با اعلام عزای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حرکت کاروان نمادین کربلا

   در روز شنبه مورخه 93/08/03 ساعت 3 عصر در کوچه های روستا آغاز و از شب اول مراسم عزاداری همزمان با نماز مغرب و عشا شروع و پس از قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای سالاری، مدیحه سرایی و سینه زنی انجام و در پایان مراسم از عزاداران با شام پذیرایی گردد . در پایان این جلسه آقای حاج سید محمود احمدی بعنوان مسئول هیات عزاداران حسینی باغ آسیا انتخاب گردید .

  نظرات  

   
  سعید
  0 #18 سعید در تاریخ: جمعه 29 آبان 1394 ، ساعت 12:08 ب ظ
  باسلام لطفاً از مداح ونوح خوانهای قدیمی استفاده کنید چون آنها سرمایه هیات ومراسمات هستند با استفتده از انها میشود مجالس را گرمتر کرد نگذارید این سرمایها از روستا خارج وبه جاها دیگر بروند امسال دعوت نکرن از نوحه خوانها در جلسه حسینه وگوش ندادن به برخی نکته نظرات انهایی هم که بودن باعث دلسردی گردیده بود که چندین بار در بین هیات مشاهده شد که افراد نالایق نباید به عنوان مسئول یا همه کار انتخاب شوند این انتخاب امسال 94 فقط ازروی احساسات قبلی بوده وبه نظر من از هیچ کس کتبی نظر خواهی نشده است .
   
   
  مملی
  0 #17 مملی در تاریخ: شنبه 24 آبان 1393 ، ساعت 06:08 ب ظ
  سیاتت رو عشقه کرب عباس آقا ولی به خدا جوونای پسر پسر پسر پسر این روستا هم دل دارن پای حرفای اونا هم بشین ......
   
   
  مرتضی
  0 #16 مرتضی در تاریخ: سه شنبه 20 آبان 1393 ، ساعت 10:08 ق ظ
  متاسفانه امروزه جوونای ما دارن از راه اصلی منحرف میشن نمونه بارزش شبی بود که به جای مداح روستا کس دیگه ای رو آوردند و برخی از جوونا که شرکت فعالی در جلسات قبلی داشتند از حسینیه با ناراحتی خارج شده و اعتراض داشتند .باید به این عده گفت که هدف عزاداری برای امام حسین است و مداح جز حاشیه ولی اون شب عزاداری حاشیه بود و مداح مهم و این اشتباه محض است لطفا با برگذاری جلسات توجیهی در ده های دوم و سوم از انحراف بیشتر جوونا جلوگیری کنید با تشکر
   
   
  اشکان
  0 #15 اشکان در تاریخ: سه شنبه 20 آبان 1393 ، ساعت 09:08 ق ظ
  اگه از فعالیت بچه های ایستگاه صلواتی هم عکس بذارید باعث ایجاد انگیزه در نسل نونهال روستا برای مشارکت در اینگونه فعالیت ها خواهد شد ممنون
   
   
  اشنا
  -1 #14 اشنا در تاریخ: یکشنبه 04 آبان 1393 ، ساعت 04:08 ب ظ
  اینکه فقط بشینیم و ایراد کار مردم رو بگیریم درست نیست.باید دست به دست همدیگه بدیم واونوقت انتظار بهبود اوضاع رو داشته باشیم.
   
   
  مملی
  0 #13 مملی در تاریخ: شنبه 03 آبان 1393 ، ساعت 10:08 ق ظ
  چرانظرمنوچاپ نکردید چاپ کنید وگرنه افشاگری میکنم
   
   
  رضا
  -1 #12 رضا در تاریخ: دوشنبه 28 مهر 1393 ، ساعت 09:07 ب ظ
  حالا واقعاً راي گيري كردين چطوري شده كه آقاي احمدي رو انتخاب كردن من كه تا حالا نديدم ايشون رو كه بيان باغ آسيا امسال امدن هم مسجد درست كنند و رئيس هئيت شدند حالا اميد واريم موفق باشن ولي از قديم مي گن كار رو به كار دان بايد سپرد بنظرم اقاي غلاميان مي شد بهتر بود حالا ده روز ديگه مونده نمي دونم
   
   
  محرم- ادامه 2
  0 #11 محرم- ادامه 2 در تاریخ: دوشنبه 28 مهر 1393 ، ساعت 06:07 ب ظ
  5-برنامه ریزی مداحان
  در یکی از سال های پیش بیاد دارم که یک مداح هر شب برای یک دسته نوحه سرایی می کرد البته انصافا صدای خوبی هم داشت ولی اگر ممکن است لا اقل افراد دیگر هم که چند سالی است مداحی نمی کنند (به هر دلیلی یا خود کنار کشیده اند و یا با بعضی از رفتارهای برخی از افراد کنار گذاشته شده اند) به نوحه سرایی بپردازند.
  در پایان از تمام کسانی که به هر نحو در این مجالس شرکت کرده و همکای می کنند تقاضا دارم این بنده حقیر را از دعای خیرشان از یاد نبرند.
  اجرتان با مولا اباعبدالله الحسین(ع)
   
   
  محرم- ادامه
  0 #10 محرم- ادامه در تاریخ: دوشنبه 28 مهر 1393 ، ساعت 06:07 ب ظ
  2-نبود هماهنگی های لازم در اجرای مراسمات:
  از جمله ناهماهنگی ها می توان به عدم برنامه ریزی صحیح در حرکت دسته عزاداری اشاره کرد. به عنوان مثال در یک روز از یک کوچه مشخص ممکن است چند بار هیئت عبور کند ولی باز روز بعد به یک خانه در همان کوچه بروند.(البته ناگفته نماند که برخی از افراد مممکن است نذر و یا برنامه ای داشته باشند) ولی تا حد امکان اگر میسر است این گونه برنامه ریزی ها صحیح تر صورت گیرد.
  3-وجود طبل بسیار در هیئت:
  فکر کنم چند سال دیگر به جای حرکت دسته زنجیرزنی و سینه زنی باید اعلام کنند حرکت دسته طبل زنی!!!!!!!!!!!! واقعا بعضی اوقات گوش خراش است.
  4-عدم حرکت هیئت در شب:
  چه دلیلی دارد هیئت در شب در کوچه ها از این کوچه به آن کوچه برود. به جای آن در حسینیه عزاداری کنند. شاید بیماری در خانه ای باشد که نیاز به آرامش و استراحت داشته باشد. (واقعا با این همه طبل آرامش هم وجود دارد!!!)
   
   
  محرم
  0 #9 محرم در تاریخ: دوشنبه 28 مهر 1393 ، ساعت 06:07 ب ظ
  به نام خدا
  این ها نکاتی است که به نظر این بنده حقیر می آید .قصد توهین به شخص خاصی را ندارم، فقط به خاطر اینکه این مجالس عزای امام حسین(ع) بهتر برگزار شود عرض می کنم.
  1-احیای دوباره سبک قدیم عزاداری:
  بنده هیچ مخافتی با هیئت جوانان ندارم، اما باید عرض کنم که تا قبل از تشکیل این هیئت سبک قدیم عزاداری برگزار می شد. این در حالی بود که همه کس می توانستند با این سبک از مداحی ها عزاداری کنند که نمونه بارز در شب های 9،10و 11 بود که در مسجد خواجه ها برگزار می شد. در آن وقت همه کس می توانستند سینه بزنند (خردسال، جوان، میانسال و سالخوردگان). این در حالی است که در طی چند سال اخیردر همان شب های ذکر شده وقتی به این سبک جدید سینه زنی شروع می شود عده ای از مراسم خارج می شوند. همه دوست دارند در عزای امام حسین (ع) شرکت کنند.
  در ادامه باید عرض کنم هیئت جوانان با انجام مراسماتی در شب های 12 محرم به بعد و تمام ماه صفر انصافا حرکت جالبی را در روستا انجام داده و به لطف پروردگار انجام خواهد داد ولی خواهش می کنم این چند شب به همان سبک قدیم مراسمات را اجرا کنید.
   

  ارسال نظر

  کد امنیتی
  بارگزاری مجدد