• امروز جمعه, 20 تیر 1399 - Fri 07 10 2020
 • شورای اسلامی روستای باغ آسیا

  مقاله ها

  من و یک روز کاری کتابخانه شهید پیرزاده باغ آسیا

    روز پنج شنبه وارد کتابخانه شهید پیرزاده شدم صدای بچه ها به گوش میرسید هرکسی به کاری مشغول بود کتابدار مهربان پشت میز نشسته بود و بچه ها یکی یکی به او مراجعه می کردند . عده ی زیادی از بچه ها همراه با...

  روز پنج شنبه وارد کتابخانه شهید پیرزاده شدم صدای بچه ها به گوش می رسید هرکسی به کاری مشغول بود کتابدار مهربان پشت میز نشسته بود و بچه ها یکی یکی به او مراجعه می کردند . عده ی زیادی از بچه ها همراه با والدین خود به آنجا می آمدند دوران مدرسه ی خودم در ذهنم تداعی شد روز تعطیل به زحمت از خانه بیرون می آمدم و تا لنگ ظهر می خوابیدم حالا این همه نشاط در یک روز در کتابخانه تعجب آور است بچه ها گروهی پشت سیستم نشسته بودند . پسرها بازی می کردند و دخترهای مثل همیشه درسخوان برای تحقیق از سیستم ها استفاده میکردند عده ی زیادی هم در نوبت بودند . گروهی از بچه ها از نمایشگاه کتاب دیدن می کردند و گروهی در میان کتاب ها دنبال دوستی می گشتند تا سوالات فراوان ذهن خود را پاسخ دهند.بچه های کوچک هم در قسمت اتاق کودکان دنبال کتاب می گشتند تا با رویاهای کودکی شان هم آواز باشند

  خدای من در این کویر خشکیده خنکای قطرات علم در جویبارهای کتاب جریانی بس زیباست ، دلم میخواهد تمام کویر دریایی از علم شود بچه ها تشنه اند تشنه ی یادگیری.آبی گوارا برایشان دارید؟

  چقدر زیبا میشود که در اوقات فراغت برای این بچه ها بتوان کاری کرد که تا همیشه در ذهن پاک و زلالشان نقش بندد. چقدر خوب است که در میان این همه فارغ التحصیلان زیاد این روستا عده ای برای این روز برای جوانه های ما فکری کنند مثلا اتاق کودک به اتاق قصه گویی تبدیل شود یا برای نوجوانان کلاس پاسخ به سوالات گوناگونشان که ذهن فعال آنها را مشوش کرده باشد و یا حتی برای کشاورزان مربی امور کشاورزی راهنمایی هایی در زمینه کشاورزی و بهره وری بهینه از آب برگزار نمایند و برای خواهران کلاس احکام برگزار شود و یا کلاس آیین همسرداری با اقتصاد مقاومتی برگزار نمایند . خلاصه هرگلی بزنید به سر خودتان زده اید زیرا جامعه ی دانا هر روز پله های پیشرفت را سریعتر طی میکند . قلبم برای بچه های این سرزمین می تپد و دوستشان دارم و بهترین ها را برای تمام مسلمانان جهان آرزو دارم.

  دست مریزاد و آفرین بر همه کسانی که بنای خیر این کتابخانه رو گذاشتند ودرود میفرستیم به روح پرفتوح شهید علی پیرزاده که خانواده اش بنیان گذارکتابخانه شهید پیرزاده در باغ آسیا گردیدند.

  تشکر میکنیم از خانم رضازاده بابت متن ارسالی

   

  نظرات  

   
  رسول
  0 #3 رسول در تاریخ: یکشنبه 24 اسفند 1393 ، ساعت 06:12 ب ظ
  با سلام
  انگار همه خدرسالان از اين كتابخانه استفاده مي كنند جوانان و نوجوانان خبري نيست
   
   
  صديقه
  0 #2 صديقه در تاریخ: پنج شنبه 14 اسفند 1393 ، ساعت 05:12 ب ظ
  با تشكر از سايت باغ آسيا
  از خانم رضازاده كه دست به قلم هستند و اينجور دقيق مي نويسند خواهشمنديم از مسجد علي شاهي هم ديدن كنن و چند خطي بنويسن
   
   
  بچه مثبت
  0 #1 بچه مثبت در تاریخ: جمعه 08 اسفند 1393 ، ساعت 12:12 ق ظ
  پیشنهاد های بسیار عالی ارائه دادند.
  امید دارم به زودی محقق شوند.
   

  ارسال نظر

  کد امنیتی
  بارگزاری مجدد